czego słuchać z dziećmi

Jeśli zastanawiasz się czego słuchać z dziećmi, może zainteresuje Cię grupa Inspiracje dla mamy i dziecka – muzyka, plastyka, książki, którą prowadzę na Facebooku. Grupa pozwala na dzielenie się najlepszymi treściami, jakie udaje się znaleźć dla naszych dzieci w Internecie i poza nim. Ma stały rozkład poruszanych tematów:

  • PONIEDZIAŁEK – słuchanie muzyki
  • WTOREK – książki dla dzieci
  • ŚRODA – zabawy plastyczne i sztuka
  • CZWARTEK – książki dla rodziców
  • PIĄTEK – zabawy muzyczne

W każdy poniedziałek na grupie zadawane jest pytanie “Czego ostatnio chętnie słuchasz (sama lub z dziećmi)?”. Wśród propozycji pojawiają się utwory, które potrafią wzruszyć, rozbawić, dodać energii lub zaintrygować. Oto kilka spośród inspiracji, jakimi dzieliłam się z członkiniami grupy w lipcu i sierpniu:

  1. Leo Delibes – Duet kwiatów

Zasłuchuję się ostatnio w tym utworze. Muszę przyznać, że rzadko sięgam po operę, ale ten duet jest wyjątkowy – ciary na plecach za każdym razem!

2. Clement Janequin – Śpiew ptaków

Znam ten utwór od lat i jest on tak zabawny, że zawsze poprawia mi humor. To utwór wokalny, w którym pojawia się mnóstwo wyrazów dźwiękonaśladowczych, przypominających świergot różnych gatunków ptaków. Super!

3. Johan Halvorsen – Passacaglia g-moll

Duet skrzypiec i altówki. Kompozytor wykorzystał temat ze suity Haendla i poddał go wariacjom. Wariacje zakładają pokazanie tej samej melodii na wiele różnych sposobów i dlatego są fajnym sposobem na zobaczenie, jak zróżnicowane mogą być możliwości danego instrumentu. 

4. Edvard Grieg – “Olav Trygvason” (scena 3)

Ten utwór to prawdziwa bomba! Bardzo energiczny temat muzyczny przeplata się z wdzięcznym, spokojniejszym tematem. Obydwa strasznie mi się podobają. Świetnie wykonane przez chór i orkiestrę symfoniczną. 

5. Tradycyjna muzyka… z Tybetu

Trochę przez przypadek z głośników popłynęła u nas muzyka z Tybetu. Mój roczny synek zamienił się w słuch! Muszę więcej w domu puszczać muzyki tradycyjnej z różnych kultur. Dzieci to uwielbiają! (Słuchaliśmy muzyki z poniższej płyty. Niestety na YouTube dostępne są tylko fragmenty utworów).

 

Która z przedstawionych tutaj propozycji najbardziej Ci się spodobała?

A jakiej muzyki Ty chętnie ostatnio słuchasz?

Jeśli chcesz na bieżąco poznawać specjalnie wyselekcjonowane utwory, które zachwycą Ciebie i Twoje dziecko (i zawsze już wiedzieć czego słuchać z dziećmi), dołącz do mojej grupy na Facebooku: Inspiracje dla mamy i dziecka – muzyka, plastyka, książki!

Podziel się tym wpisem:

Post Author: admin

YouTube
YouTube
RSS