Czy szukasz piosenki dla dzieci o wiośnie? Mam dla Ciebie świetną propozycję – perełkę odnalezioną w Małym Śpiewniku dla Dzieci Heleny Bojarskiej, wydanym w 1923 roku! Cały ten śpiewniczek bardzo mnie ujął przepięknymi tekstami piosenek i uroczymi melodiami. Szkoda, że piosenki te zostały kompletnie zapomniane!

Dzisiaj chciałabym polecić Ci piosenkę “Wiosna” z tego śpiewniczka. Melodia jest wesoła i radosna, jak na wiosenną piosenkę przystało. W tekście pojawiają się chyba wszystkie symbole wiosny: zapach kwiatów i ziół, trawy i zboża, pszczółka, motyl i ptak. Dzięki temu piosenka może umilić Wam przygotowywanie różnych wiosennych prac plastycznych.

Piosenka jest dosyć trudna do śpiewania jak dla Malucha, dlatego jeśli masz w domu Przedszkolaka, rekomenduję słuchanie z nim tej piosenki albo śpiewanie mu jej. Dzieci w wieku szkolnym będą w stanie śpiewać ją samodzielnie.

A jakie prace plastyczne można zaproponować Dziecku przy okazji słuchania piosenki? Internet obfituje oczywiście w rozmaite pomysły. Mnie najbardziej spodobały się dwa:

  1. Forsycja – praca wykonywana metodą stempelków i z użyciem farb (pomysł z bloga Moje Dzieci Kreatywnie).
  2. Kwitnące drzewko czereśniowe – praca przestrzenna, która pomaga rozwijać motorykę małą i do której wystarczy kartka jasnobrązowego papieru i serwetka albo bibułka w białym lub różowym kolorze.

Jeśli wybierzesz drugą propozycję, to polecam małą modyfikację. Przed pocięciem bibułki, spryskajcie ją lekko kwiatowym zapachem perfum. W ten sposób zabawa będzie okazją do pobudzenia jeszcze większej ilości zmysłów. Utworzone drzewko będzie zaś nie tylko ładną, ale także pachnącą ozdobą domu!

A jeśli szukasz więcej pogodnej i radosnej muzyki do słuchania z dzieckiem na wiosnę, mam dla Ciebie wyjątkowy prezent! Zapisz się do Klubu Czytelniczek bloga A.Muse i pobierz listę 10 najlepszych utworów muzycznych do słuchania z dziećmi. Dobra zabawa gwarantowana!

Podziel się tym wpisem:

Post Author: admin

Facebook
Facebook
Twitter
YouTube
YouTube
RSS