Następnym tematem w katechiźmie, którego używam jest “Mama”. Muszę przyznać, że strasznie ciężko było mi się zabrać do tego tematu. Jak mam zachęcać dziecko, aby było wdzięczne za swoją mamę, skoro to ja nią jestem? Wydawało mi się to sztuczne. Z drugiej strony czułam, że warto od czasu do czasu porozmawiać z dzieckiem o tym jak mnie widzi. W końcu Pan Jezus też pytał uczniów “Za kogo Mnie uważacie?”.

Spytanie dziecka o opinię na swój temat

Zdecydowałam się zapytać córeczkę po prostu o to, co lubi ze mną robić, a czego nie lubi. Moja Trzylatka odpowiedziała z wielką prostotą. Lubi, gdy się z nią bawię. Nie lubi, gdy… mówię. Niby nic, a jednak dało mi do myślenia ;P

A co robiłyśmy poza tym?

Karta z katechizmu

Oczywiście wręczyłam córce odpowiednią kartę z katechizmu (o tym z jakiego katechizmu korzystam pisałam TUTAJ). Tym razem był tam labirynt.

Zaskoczyło mnie, jaką drogę Agusia wybrała dla dziewczynki i dla chłopca. Kolejny przykład na to, że dzieci myślą w sposób niestandardowy.

Cytat z Pisma Świętego

Co Biblia mówi o miłości matki? Przepiękny cytat z Księgi Izajasza mówi, że prawie niemożliwe jest, by matka zapomniała o swoim dziecku. Gdyby mimo wszystko coś takiego się zdarzyło, człowiek może zawsze liczyć na miłość Pana Boga, która jest jeszcze trwalsza i silniejsza od miłości matki.

Czyż może niewiasta zapomnieć o swym niemowlęciu,
ta, która kocha syna swego łona?
A nawet, gdyby ona zapomniała,
Ja nie zapomnę o tobie.
Iz 49, 15

Przeczytałam ten fragment córeczce, a ponieważ jest on wręcz naszpikowany słowami niezrozumiałymi dla dziecka, starałam się własnymi słowami go sparafrazować.

Piosenka

Na koniec można poskakać do piosenki “A ja wolę moją mamę” Majki Jeżowskiej 🙂

 

 

Podziel się tym wpisem:

Post Author: admin

Facebook
Facebook
Twitter
YouTube
YouTube
RSS