zabawa samochodzikami

Czy Twoje dziecko lubi bawić się samochodzikami? Myślisz, że zabawa samochodzikami jest trudna do połączenia z edukacją muzyczną? Nic bardziej mylnego! Każde zainteresowanie dziecka może być okazją do wymyślenia nowej zabawy muzycznej!

Tydzień temu opublikowałam na blogu wpis o wsłuchiwaniu się i naśladowaniu odgłosów ulicy (TUTAJ). Dzisiaj chciałabym zachęcić Was do tego, aby wpleść do wspólnej zabawy z dzieckiem piosenkę “Mój samochód”. Możesz posłuchać jej tutaj:

Piosenka “Mój samochód” jest dość długa – ma aż 5 zwrotek. Nie musisz wprowadzać od razu wszystkich. Nauczcie się z Maluchem jednej albo dwóch zwrotek i śpiewajcie je podczas zabawy samochodzikami. Gdy te zwrotki zostaną opanowane, można stopniowo uczyć się kolejnych.

Tekst piosenki zachęca do wyobrażania sobie, że meble i sprzęty domowe są tak naprawdę łąką, lasem, miastem itp. Piosenka może więc zainspirować Was do stworzenia ciekawej trasy dla samochodzików w Waszym mieszkaniu. Możecie nawet niskokosztowo stworzyć tor dla autek z taśmy malarskiej. Każda zabawa, która pomaga uruchomić wyobraźnię Twojego dziecka jest bardzo cenna dla jego rozwoju!

Jeśli chcesz, możesz też wykorzystać tę piosenkę do rozmowy o bezpieczeństwie na drodze. Dla dziecka mieszkającego w mieście, szczególnie frapujący może być tekst: “Ejże lalki, uważajcie, idźcie lewą stroną!”. Warto wyjaśnić Maluchowi dlaczego chodzenie lewym poboczem jest bezpieczniejsze.

Ten wpis należy serii wpisów “Prosta zabawa muzyczna na weekend”. Inne wpisy z tej serii to:

Oprócz zabaw z wykorzystaniem piosenek, warto też zapoznawać dziecko z muzyką instrumentalną. Przygotowałam specjalną listę najlepszych, wesołych fragmentów muzycznych, do których dzieci uwielbiają tańczyć. Pobierz ją tu: 10 najlepszych utworów muzycznych do słuchania z dziećmi. Dobra zabawa gwarantowana!

Podziel się tym wpisem:

Post Author: admin

Facebook
Facebook
Twitter
YouTube
YouTube
RSS