zabawa w księżniczkę

Czy Twoja mała córeczka lubi udawać księżniczkę? Zabawa w księżniczkę może być wzbogacona o muzyczny element edukacyjny. Odpowiednio dobrana muzyka sprawi, że zabawa w księżniczkę będzie jeszcze ciekawsza dla dziecka, a równocześnie bardziej rozwijająca!

Następnym razem, gdy Twoja córeczka będzie chciała udawać księżniczkę, puść w tle najpiękniejsze walce kompozytorów takich jak: Strauss, Czajkowski, Chopin, Brahms. Wyczarujesz w ten sposób atmosferę sali balowej godnej książęcego dworu!

Aby zabawa była jeszcze ciekawsza, przygotuj kilka wstążek i przywiąż je do kółeczka, patyczka albo do nadgarstków dziecka. To dodatkowo zachęci do tańca i wykonywania płynnych ruchów przy muzyce.

Nie wiesz jakie utwory będą pasowały do zabawy w księżniczkę? Nie masz czasu szukać w Internecie odpowiednich nagrań? Mam dobrą wiadomość. Zrobiłam to za Ciebie! Wystarczy, jeśli skorzystasz z poniższych propozycji:

Johann Strauss (syn) – Walc “Wiedeńska krew”

Johann Strauss (syn) – Walc “Nad pięknym modrym Dunajem”

Piotr Czajkowski – Walc z baletu “Śpiąca królewna”

Johannes Brahms – Walc As-dur op. 39 nr 15

Fryderyk Chopin – Walc a-moll op. 34

Iosif Ivanovici – Walc “Fale Dunaju”

Jacquez Offenbach – Barkarola

Jeśli spodobała Ci się ta lista utworów, pobierz też listę 10 krótkich i energicznych utworów do słuchania i potańcówek z dziećmi!

Pamiętaj, że oprócz tańców i zabaw ruchowych przy muzyce, warto też łączyć muzykę z plastyką (zobacz TUTAJ).

Podziel się tym wpisem:

Post Author: admin

YouTube
YouTube
RSS